Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як служба зайнятості працювала із мешканцями ОТГ

Новина
15.02.2019

800 виїзних акцій в об’єднані територіальні громади здійснила у минулому році служба зайнятості. В результаті послугами було охоплено більше 3000 громадян.

У програмі візитів – зустрічі з керівництвом та мешканцями громад, роботодавцями, освітянами та учнівською молоддю з метою надання інформації про послуги служби зайнятості та налагодження дієвої співпраці.

Під час зустрічей, як правило, вирішувалися важливі для громад питання. Перш за все – це організація тимчасових оплачуваних громадських робіт, завдяки яким наводиться лад у населених пунктах, зокрема впорядковуються парки, кладовища, меморіали, прибираються придорожні смуги, висаджуються дерева. Загалом протягом минулого року до участі у громадських роботах в області було залучено 4,4 тис. безробітних.

Зокрема, підопічні служби зайнятості долучилися до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території арсеналу боєприпасів в Ічнянському районі. Вони виконували роботи по заміні віконних рам, відновленню парканних огороджень, прибирали території від сміття, розбитого скла, пошкоджених та повалених дерев і будівель, фарбували, білили стіни тощо.

Приміром, у Ічнянському та Корюківському районах безробітні працювали на громадських роботах з надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО.

У перевагах співпраці зі службою зайнятості мала змогу переконатися Тупичівська ОТГ, що на Городнянщині. До опалювального сезону навчання операторів котелень було організовано оперативно, за дистанційною формою.

Сприяти розвитку територіальних громад шляхом забезпечення зайнятості їх мешканців – таке завдання на перспективу поставила перед собою служба зайнятості. Розпочали з пошуку резервів робочої сили. Для цього обстежила об’єднані територіальні громади та окремі населені пункти з метою виявлення надлишкової робочої сили і вільних приміщень для можливої організації виробничих дільниць.

У результаті опитування мешканців майже двохсот сіл та селищ області, виявлено, що 34,7 тис. осіб (38% опитаних) готові приступити до праці. З них – 15 тисяч 500 осіб потребують роботи вже зараз. Інші 19 тисяч – це ті люди, які у разі наявності прийнятних пропозицій, можуть відмовитись від тимчасових тіньових заробітків та від життя на соціальну допомогу. Таких громадян більше у Бахмацькому, Менському, Прилуцькому та Ніжинському районах. 

Сьогодні служба зайнятості пропонує роботодавцям скористатися результатами інвентаризації наявних людських ресурсів та вільних об’єктів нерухомості та гарантує й подальше сприяння щодо підбору кадрів та підготовки необхідних спеціалістів, а за умови створення нових робочих місць – ще й фінансову підтримку.

Джерело: Чернігівський обласний центр зайнятості

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше